Gabinet

Nasz gabinet holistyczny, to miejsce w którym lekarz Naturopata lub Naturopata przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad oraz analizę stanu organizmu. Posługiwać się będzie metodami elektrodermalnymi. Metody te związane są z potwierdzoną klinicznie elektropunkturową metodą Voll'a oraz metodą Vega test. Dodatkowo otrzymasz informacje o mapie toksyn organizmu, dowiesz się skąd biorą się twoje dolegliwości i dlaczego tak długo trwają. Terapeuta uzgodni z tobą tzw.protokoły oczyszczające i regenerujące, tak aby zmotywować organizm do samoleczenia i odnowy. Otrzymasz wskazówki dietetyczne w celu odciążenia organizmu na czas stosowania protokołów. Przebieg analizy elektropunkturowej jest bezinwazyjny, bezbolesny i powiązany raczej z cierpliwością podczas przeprowadzenia testów aniżeli z jakkolwiek odczuwalnym dyskomfortem. Twoja praca z terapeutą jak również i nauka nowych nawyków żywieniowych może potrwać jakiś czas, ale to zależy od stanu twojego ciała i jego chęci do regeneracji. Pewne jest, że będziesz w dobrych rękach.

Metody diagnostyczne

Opis metod testujących jakie używamy i polecamy.

nakataniRyodoraku jest to odmiana diagnostyki elektroakupunkturowej. Łączy tradycyjną wiedzę chińską z nauki zachodniej w dziedzinie oddziaływań elektromagnetycznych. Twórcą terapii jest profesor Yoshio Nakatani (skąd wywodzi się nazwa metody w niektórych krajach świata) - japoński lekarz i biofizyk, który po II wojnie światowej w tym samym czasie co Reinhold Voll - wraz z zespołem współpracowników postanowił naukowo dowieść słuszności teorii akupunkturowych, aby odeprzeć zarzuty świata zachodniego wobec tradycyjnych wschodnich praktyk medycznych.

Czytaj więcej

 

Elektroakupunktura Volla (EAV) to zarówno metoda terapii prądami pobudzającymi i diagnostyki będąca nowoczesnym rozwinięciem tradycyjnej chińskiej wiedzy na temat pracy organizmu człowieka.  Metoda Volla poprzez zastosowanie prądów jest obecnie mało wykorzystywana i obecnie służy przede wszystkim do stawiania diagnozy oraz testowania leków, w wyniku czego zwiększa skuteczność leczenia i zmniejsza jego koszty.

Czytaj więcej

Metoda podobna jest do pomiaru temperatury zwykłym termometrem. W tym wypadku kamera termowizyjna wykonuje pomiar temperatury w każdym punkcie ciała, co dwa milimetry. Takie badanie pacjenta pozwala zarejestrować termiczne promieniowanie jego ciała a jest to promieniowanie podczerwone, które zostaje następnie przekształcane w obraz analizowany przez specjalistę. Metoda może być stosowana również w badaniu niemowląt, osób w starszym wieku, jak również kobiet w ciąży bez żadnej szkody dla zdrowia pacjenta. Termowizja pozwala bardzo rzetelnie diagnozować około 150 jednostek chorobowych bez konieczności wykonywania inwazyjnych badań. Między innymi są to choroby uszu, gardła,nosa, węzłów limfatycznych, układu żołądkowo-jelitowego, układu moczowo-płciowego, kostnego i może być wykorzystana w diagnostyce raka skóry, raka kości, raka zatok przynosowych, raka piersi itp.

Metoda jest absolutnie nieszkodliwa dla zdrowia pacjenta. Przeprowadzana jest przez specjalistę.

Vega test metoda elektropunkturowa opracowana przez dr. Schimmela. Z pomocą Vega testu testuje się odpowiedź rezonansową układu nerwowego wegetatywnego.

 Z pomocą Vega testu testuje się odpowiedź rezonansową układu nerwowego wegetatywnego. Opiera się ona na zasadach biorezonansu magnetycznego, czyli reakcji organizmu na określone impulsy elektromagnetyczne. Może ona służyć wykrywaniu wszelkich zaburzeń energetycznych, zakłóceń pracy narządów i układów wewnętrznych oraz schorzeń psychosomatycznych. Pozwala wykryć nawet te zaburzenia, które pozostają nieuchwytne dla standardowych, najpopularniejszych sposobów rozpoznawania schorzeń, m.in. badań krwi i moczu oraz wyjaśnić przyczyny wieloletniego, złego stanu samopoczucia.

Do wykonania testu potrzebne są dłonie. Diagnosta wybiera od jednego do trzech punktów elektropunkturowych, biologicznie aktywnych znajdujących się na paliczkach. Jest to metoda bezinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna oraz przeprowadza ją lekarz specjalista.

 

Czytaj więcej...http://ensoel.pl/pl/artykuly/metody-testowania/130-test-vega.html

Metoda dr. Reinholda Volla skuteczna i potwierdzona klinicznie

Metoda Volla polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi tkankami, narządami lub ich częściami. Opiera się na zasadach chińskiej akupunktury. Elektropunktura czerpie z założeń tradycyjnej chińskiej akupunktury. To dr. Vollowi zawdzięczamy rozpowszechnianie klasycznej akupunktury w zachodnim świecie, którą zaprezentował w postaci metody elektropunkturowej. Jako jedyna na świecie została potwierdzona badaniami klinicznymi. Za pomocą 40 punktów możemy uzyskać najbardziej przejrzysty obraz stanu zdrowia klienta.

Czytaj więcej

Vega test metoda elektropunkturowe opracowana przez dr. Schimmela. Z pomocą Vega testu testuje się odpowiedź rezonansową układu nerwowego wegetatywnego.

 

Czytaj więcej

Elektroakupunktura metodą dr. Volla (EAV), test elektrodermalny (electrodermal testing - EDT).

Skąd pochodzi nazwa metoda Volla?

Sample image

Sposób badania, który został opisany powyżej, nazywa się metodą Volla. Opracował ją w latach 50. XX wieku Niemiec, dr Reinhold Voll jako metodę diagnostyczno-terapeutyczną. Pracując w zawodzie lekarza, szybko zauważył on, iż to, czego się nauczył na studiach, nie jest efektywne w leczeniu schorzeń. Poszukując przyczyn chorób, szukał też nowych metod diagnostycznych mogących je wykryć. Prace nad swoją metodą zaczął już w czasie wojny. Po wielu latach doświadczeń opracował metodę elektropunktury. Pomimo dużej wiarygodności, z pewnych powodów, o których napiszemy później, nie zyskała ona oficjalnie szerokiego rozgłosu w Polsce. Sam R. Voll za opracowanie tej metody został natomiast uhonorowany przez papieża medalem i jest dziś uważany za ojca elektropunktury.

Czytaj więcej

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz