SZKOLENIA PODSTAWOWE - terminy i zapisy

Do szkoleń podstawowych należy metoda Volla, Vega test oraz Informoterapia. Ukończenie trzech metod elektropunkturowych jest konieczne, aby otrzymać Zaświadczenie wg wzoru MEN i uzyskać specjalizację "Akupunkturzysta metodą Volla".

Tutaj są opisane podstawowe szkolenia tzw. pierwszego stopnia dzięki którym możemy przystąpić do egzaminu MEN.

Metoda dr. Reinholda Volla skuteczna i potwierdzona klinicznie

Metoda Volla polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi tkankami, narządami lub ich częściami. Opiera się na zasadach chińskiej akupunktury. Elektropunktura czerpie z założeń tradycyjnej chińskiej akupunktury. To dr. Vollowi zawdzięczamy rozpowszechnianie klasycznej akupunktury w zachodnim świecie, którą zaprezentował w postaci metody elektropunkturowej. Jako jedyna na świecie została potwierdzona badaniami klinicznymi. Za pomocą 40 punktów możemy uzyskać najbardziej przejrzysty obraz stanu zdrowia klienta.

Metoda Vegatest

WRT - Wegetatywny test rezonansowy, test Vega - został opracowany w Niemczech przez lekarza Helmuta Schimmela w roku 1978. U jego podstaw leżą metody diagnostyki elektroakupunkturowej dr. Reinholda Volla i czynnościowej diagnostyki bioelektronowej W. Schmidta i H. Pflauma. Ponad 15-letnie badania doktora Schimmela i jego zwolenników zmieniły tę metodę w nadzwyczaj skuteczny sposób diagnozowania.

Nauka o metodzie informacyjnej przybliża świat oddziaływań niewidocznych pól elektromagnetycznych.

Informoterapia, to terapia informacją.

Co to jest informacja? Informacja jest niematerialna, nie można jej dotknąć, ale informacje można poznać, gromadzić, przenosić, coś zmieniać z jej pomocą. To nie jest substancja, ale informacja może zmieniać substancję.Informacja, to pewna ilość energii, która może na coś wpływać, coś zmienić, bądź coś stworzyć. Do przekazu informacji potrzebne są dwa systemy: źródło informacji i odbiornik informacji. Najbardziej wrażliwymi odbiornikami informacji są żywe, biologiczne układy systemu, ponieważ składają się z molekuł białka a molekuły białka potrafią zmieniać swoje struktury w związku z jakimś zewnętrznym czynnikiem.

Termografia medyczna

Holistyczna i bezinwazyjna ogólna diagnoza zdrowia. 

Metoda podobna jest do pomiaru temperatury zwykłym termometrem. W tym wypadku kamera termowizyjna wykonuje pomiar temperatury w każdym punkcie ciała, co dwa milimetry. 

Więcej

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej