Gabinet

Nasz gabinet holistyczny, to miejsce w którym lekarz Naturopata lub Naturopata przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad oraz analizę stanu organizmu. Posługiwać się będzie metodami elektrodermalnymi. Metody te związane są z potwierdzoną klinicznie elektropunkturową metodą Voll'a oraz metodą Vega test. Dodatkowo otrzymasz informacje o mapie toksyn organizmu, dowiesz się skąd biorą się twoje dolegliwości i dlaczego tak długo trwają. Terapeuta uzgodni z tobą tzw.protokoły oczyszczające i regenerujące, tak aby zmotywować organizm do samoleczenia i odnowy. Otrzymasz wskazówki dietetyczne w celu odciążenia organizmu na czas stosowania protokołów. Przebieg analizy elektropunkturowej jest bezinwazyjny, bezbolesny i powiązany raczej z cierpliwością podczas przeprowadzenia testów aniżeli z jakkolwiek odczuwalnym dyskomfortem. Twoja praca z terapeutą jak również i nauka nowych nawyków żywieniowych może potrwać jakiś czas, ale to zależy od stanu twojego ciała i jego chęci do regeneracji. Pewne jest, że będziesz w dobrych rękach.

nakataniRyodoraku jest to odmiana diagnostyki elektroakupunkturowej. Łączy tradycyjną wiedzę chińską z nauki zachodniej w dziedzinie oddziaływań elektromagnetycznych. Twórcą terapii jest profesor Yoshio Nakatani (skąd wywodzi się nazwa metody w niektórych krajach świata) - japoński lekarz i biofizyk, który po II wojnie światowej w tym samym czasie co Reinhold Voll - wraz z zespołem współpracowników postanowił naukowo dowieść słuszności teorii akupunkturowych, aby odeprzeć zarzuty świata zachodniego wobec tradycyjnych wschodnich praktyk medycznych.

 

Zyskała ona w niektórych rejonach ogromną popularność, równie wielką jak klasyczna akupunktura. Nie wiadomo do końca czy znali czy obydwaj uczeni znali swoje prace czy się opierali na pracach jeszcze innego uczonego zwanego Akabane. Nazwa omawianej metody oznacza „linię o dobrej przewodności elektrycznej". Twórca ryodoraku podobno jako pierwszy zmierzył elektryczną aktywność punktów akupunkturowych oraz sformułował kryteria diagnostyczne i terapeutyczne dla tych pomiarów. Był też pionierem stosowania elektrostymulacji akupunktów. W opracowanej przez siebie terapii uwzględnił rolę autonomicznego układu nerwowego w mechanizmie powstawania patologii i wyjaśnił, w jaki sposób dzięki stymulacji (na przykład elektrycznej) poprzez skórę można diagnozować niektóre schorzenia oraz wspomagać ich leczenie.

Nakatani dzięki swojej metodzie odkrył iż punkty również można stymulować małym prądem bez skutków ubocznych poprzez - mejscowe oddziaływanie elektryczne. Pobudzenie wyznaczonego punktu narządowego - odpowiadającego danemu punktowi akupunkturowemu - prądem o określonych parametrach fizjologicznych (np. mózgowych fal alfa – terapia indukcyjna) pozwala przywrócić równowagę bioelektryczną w określonym organie. W wypadku pobudzania większej liczby punktów, suma oddziaływań reguluje funkcjonowanie całego organizmu. Ryodoraku to przede wszystkim metoda diagnostyczna, polegająca na badaniu stanu napięcia układu wegetatywnego w wybranych narządach (a ściślej - w związanych z nimi meridianach). Na określaniu podobnych reakcji opiera się wiele innych technik biorezonansowych, np. irydologia zajmująca się analizą elektryczną stanu tęczówki oka. Na podstawie wieloletnich badań zespół Y. Nakataniego opracował oryginalną kartę pomiarów, wykorzystywaną do diagnozy i leczenia wielu schorzeń.

Dzięki zastosowaniu specjalnego sprzętu pomaga dokładnie zlokalizować optymalne punkty stymulacji dla każdego schorzenia. Zarówno diagnoza, jak i leczenie tą metodą zajmują niewiele czasu - w klasycznej akupunkturze zabieg terapeutyczny trwa zwykle ponad 30 minut, natomiast w tym wypadku jedynie 2-3 minuty. Wskazania do stosowania ryodoraku są takie same jak dla akupunktury. Stymulacja elektryczna pobudza do pracy cały organizm poprzez układ nerwowy i mózg, usprawnia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, uaktywnia naczynia krwionośne, rozluźnia mięśnie i mobilizuje układ odpornościowy. Metodą tą diagnozuje się i leczy wszelkie schorzenia związane z zaburzeniami energetycznymi. Elektrostymulacja przynosi efekty znacznie szybciej niż akupunktura. Zdarza się, że po pierwszej sesji znikają niektóre uporczywe dolegliwości, np. ostre bóle, trudno gojące się rany i obrzęki po kontuzji sportowej.

Sama metoda stosowana jest najczęściej przez refleksoterapeutów. Jednak samo Ryodoryaku (Nakatani) jako metoda diagnostyczna jest coraz mniej używana. Miała swój czas kilkadziesiąt lat temu. Wynika to z jej ograniczeń. W diagnostyce jest używane tylko 12 punktów o małej informacyjności dla terapeuty w porównaniu do metody Volla i Vegatest. Poza tym metoda nie pozwala na wykorzystanie fenomenu testowania medykamentów, a co za tym idzie testowania organizmów na pasożyty i wykrywania wszelkich obciążeń przyczyniających się do utraty zdrowia. Metodę Ryodoryaku (Nakatani) obecnie doskonale zastępuje metoda Express.

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz