Gabinet

Nasz gabinet holistyczny, to miejsce w którym lekarz Naturopata lub Naturopata przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad oraz analizę stanu organizmu. Posługiwać się będzie metodami elektrodermalnymi. Metody te związane są z potwierdzoną klinicznie elektropunkturową metodą Voll'a oraz metodą Vega test. Dodatkowo otrzymasz informacje o mapie toksyn organizmu, dowiesz się skąd biorą się twoje dolegliwości i dlaczego tak długo trwają. Terapeuta uzgodni z tobą tzw.protokoły oczyszczające i regenerujące, tak aby zmotywować organizm do samoleczenia i odnowy. Otrzymasz wskazówki dietetyczne w celu odciążenia organizmu na czas stosowania protokołów. Przebieg analizy elektropunkturowej jest bezinwazyjny, bezbolesny i powiązany raczej z cierpliwością podczas przeprowadzenia testów aniżeli z jakkolwiek odczuwalnym dyskomfortem. Twoja praca z terapeutą jak również i nauka nowych nawyków żywieniowych może potrwać jakiś czas, ale to zależy od stanu twojego ciała i jego chęci do regeneracji. Pewne jest, że będziesz w dobrych rękach.

 

Elektroakupunktura Volla (EAV) to zarówno metoda terapii prądami pobudzającymi i diagnostyki będąca nowoczesnym rozwinięciem tradycyjnej chińskiej wiedzy na temat pracy organizmu człowieka.  Metoda Volla poprzez zastosowanie prądów jest obecnie mało wykorzystywana i obecnie służy przede wszystkim do stawiania diagnozy oraz testowania leków, w wyniku czego zwiększa skuteczność leczenia i zmniejsza jego koszty.
Twórcą metody jest niemiecki lekarz Reinhold Voll, który wpierw specjalizował się w orientalnej medycynie konwencjonalnej oraz homeopatii. W połowie lat 50. XX wieku, w wyniku szczegółowych badań nad akupunkturą, opracował technikę pozwalającą na zupełnie nowe zastosowanie tej terapii. W celu ułatwienia lokalizacji punktów akupunkturowych, ich właściwego pobudzania oraz łatwego oceniania skutków stymulacji, R. Voll skonstruował specjalne urządzenie elektryczne, nazywane kiedyś diaterapunktorem. Na podstawie najnowszych osiągnięć nauki w dziedzinie oddziaływań pól elektromagnetycznych na człowieka opracował prostą metodę badania stanu zdrowia, polegającą na wywoływaniu rezonansu w komórkach ciała.

Aparat Volla jest urządzeniem, które przesyła w głąb organizmu bardzo słaby prąd, wykorzystując system kanałów energetycznych. Mierzy ono opór elektryczny danego narządu i podaje wyniki, pozwalając na ich właściwą interpretację.

Jedna ze wskazówek aparatu Volla pokazuje wartość w skali od 1 do 100 jednostek umownych. Prawidłowy stan dla zdrowego organu wynosi około 50 jednostek (45-65), co oznacza, że istnieje równowaga pomiędzy prądem dostarczanym przez urządzenie a reakcją organizmu. Niższy wynik (1-45) wskazuje nazbyt słabą aktywność narządu, czego objawem jest zwiększony opór. Natomiast wyższa wartość (65-100) informuje o nadmiernym wysiłku organu. Wszystkie wartości poniżej 50 są Yin, wszystkie powyżej 50 są Yang.

Voll przypadkowo odkrył możliwść korekcji (poprawiania) chorego (niedomagającego) punktu akupunkturowego.
Innymi słowy, jeśli punkt akupunkturowy miał tylko 35 jednostek umownych pacjent cierpiał na chroniczną zwyrodnieniową chorobę wątroby nawet jeśli krew poddana badaniu laboratoryjnemu pokazywała wartości w normie. Test powyżej wartości 50 jednostek wskazywał na stan zapalny wątroby. Jego osiągnięciem było to iż znalazł punkty korelujące z organami lub ich częściami i testował substancje które normalizowały dany punkt a w rezultacie chory organ powiązany z tym punktem akupunkturowym.

Na prawidłową diagnozę stanu zdrowia pacjenta składa się jednak więcej elementów, np. to, w jaki sposób wskazówka drga, podnosi się i opada – są to bardzo ważne wskaźniki, których niestety jest brak w teście Vega (Vegatest).

Do interpretacji wyników stosuje się specjalne schematy oraz narzędzia pomocnicze, np. tabele schorzeń i leków. W nowoczesnych urządzeniach jest to realizowane za pomocą oprogramowania komputerowego. Aparat Volla składa się ze specjalnej skrzyni z instrumentami pomiarowymi oraz dwóch połączonych z nią elektrod. Podczas przeprowadzania badania pacjent siedzi nieruchomo, trzymając w jednej dłoni 10-centymetrową elektrodę. Terapeuta znajduje się obok niego i specjalną sondą dotyka punktów akupunkturowych na drugiej dłoni chorego. Po przyłożeniu sondy do skóry obieg elektryczny zostaje zamknięty i przez punkt pomiarowy przepływa prąd o określonym napięciu i natężeniu.

By przeprowadzić badanie można wykorzystać nawet około 1000 punktów na ciele. Wiele z nich pokrywa się z tradycyjnymi punktami akupunkturowymi. Jednak w praktyce wykorzystuje się obowiązkowo palce rąk i nóg, a w sporadycznych przypadkach pozostałe punkty znajdujące się na  całym ciele. Najczęściej by przyśpieszyć proces badania stosuje się w tym celu różne techniki, które są omawiane na specjalnych szkoleniach poświęconych metodzie Volla. Proszę sobie wyobrazić jakie możliwości daje metoda jeśli przy wykorzystaniu aż tylu punktów jesteśmy w stanie przetestować każdy organ w całości lub jego poszczególny fragment w celu uzyskania informacji o jego stanie czynnościowym, których nie daje nam żadna inna metoda diagnostyki.

R. Voll nie tylko dostosował chińską metodę do warunków europejskich, przekładając wschodnie teorie na naukowy język medycyny kontynentalnej, ale także odkrył i opisał nowe, nieznane wcześniej kanały energetyczne. Nazwał je meridianami degeneracyjnymi. W metodzie Volla by otrzymać jak najbardziej wiarygodne wyniki diagnostyki pomiarów dokonuje się zarówno na palcach rąk i nóg. Oprócz tego musi być spełnionych jeszcze kilka wymogów. Wyniki takiego badania mówią terapeucie o całym stanie organizmu pacjenta.

Z tego powodu metoda Volla nazywana bywa „najdoskonalszą elektroniczą metodą holistycznej diagnozy". Pozwala wykryć wszelkiego rodzaju ogniska, blokady, obciążenia zaburzające równowagę energetyczną, dzieląc je na trzy typy wedle następujących kryteriów: stany zapalne, choroby chroniczne i niechroniczne. Umożliwia nie tylko wczesne rozpoznanie schorzenia (na przykład zapalenia, infekcji, zatrucia czy alergii), ale także precyzyjne określenie etapu jego rozwoju. Pozwala również ustalić najlepszą metodę leczenia, włącznie z optymalną kolejnością zabiegów.
Przeprowadzany w ramach metody Volla test rezonansowy umożliwia wykrycie w organizmie wszelkich substancji szkodliwych, takich jak: toksyny, alergeny, bakterie i wirusy. Pozwala dobrać indywidualne, najlepsze dla pacjenta środki i metody leczenia. Dzięki zastosowaniu tej metody widać skutki działania leków przed ich zażyciem, można więc skutecznie kierować terapią poprzez dobór medykamentów rozmaitego pochodzenia - substancji farmakologicznych, homeopatycznych lub allopatycznych.  Atutem tej metody jest możliwość przeprowadzenia badania w domu - wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt i zacząć samemu dbać o własne zdrowie.

 

Terapia tymi metodami oparta jest na informacyjnym działaniu na organizm człowieka, zmuszając ten organizm do uruchomienia swoich mechanizmów obronnych. Zalecane środki terapeutyczne wybrane są indywidualnie przy badaniu - skanowaniu pacjenta. Są one potem jedynie odwzorowywane elektromagnetycznie na dowolnych, obojętnych substancjach (np. Wodzie, glukozie i innych), a ponieważ nie ma tu żadnych środków farmakologicznych nie może być zatruć i działań ubocznych.

 

Voll podczas badania swojej żony zauważył iż jeden z punktów który wcześniej posiadał niskie wartości, nagle wrócił do normy. Nie mógł znaleźć żadnego wytłmaczenia. Dopiero po chwili zobaczył iż jego żona trzymała w drugiej ręce lekarstwo. Kiedy lekatrstwo odłożyła, punkt znowu powracał do swojej pierwotnej wartości. Dopiero wtedy zrozumiał iż lekarstwo chociaż nie było połknięte oddziaływało przed zażyciem na punkt. Dzięki temu odkrył fenomen testowania medykamentów.

Voll odkrył że jeśli jakaś substancja chemiczna normalizowała dany punkt i powiązany z nim organ lub jego część to inne substancje pogarszały niektóre pozostałe punkty mimo normalizowania punktu o nieprawidłowej wartości. Przy okazji badania fenomenu wpływu działania pola fali elektromagnetycznego odkrył że preparaty homeopatyczne zdolne były do normalizowania wszystkich punktów bez szkody dla pozostałych.

 

 

Metoda Volla może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Sama diagnoza jest nieszkodliwa i nieinwazyjna.

Metoda stworzona przez R. Volla pozwala kierować leczeniem pacjentów poprzez śledzenie skutków działania leków.

Dzięki zastosowaniu można leczyć choroby przeziębieniowe u dzieci.

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz