Testowanie elektropunkturowe EAV

Elektropukupunktura jest techniką czerpiąca z korzeni akupunktury, wykorzystującą identyczne punkty na ciele człowieka. Różnica tej metody polega na zastosowaniu urządzenia generującego impulsy elektryczne sprzężonego z sondą aktywną. Niewątpliwą zaletą elektropunktury jest większy obszar oddziaływania na ciało testowanego klienta poprzez dostarczany prąd. Brak użycia tradycyjnych igieł czyni te metodę praktycznie bezbolesną – może jedynie być odczuwane lekkie mrowienie przepływającego prądu.

Twórca metody EAV dr. Voll rozpowszechnił klasyczną akupunkturę w zachodnim świecie. Zaprezentował ją w postaci metody elektropunkturowej nie przerywającej ciągłości skóry. Jako jedyna na świecie została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Urządzenie AMS VS łączy w sobie dwie metody analizy elektropunkturowej: Metodę Volla i Metodę Vega-test.

Metoda Volla polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów na linii meridianów powiązanych z odpowiednimi tkankami, narządami lub ich częściami. Profesjonalnie przeprowadzony test przez terapeutę wyspecjalizowanego w tej dziedzinie, pozwala uzyskać pełny zarys stanu czynnościowego organizmu badanej osoby i określić stan testowanych narządów jako norma, patologia lub stan zapalny.
Metoda pomiarowa pozwala na określenie nie tylko ogniska chorób, ale przede wszystkim dobrać odpowiednią metodę terapii.
To dr. Vollowi zawdzięczamy rozpowszechnianie klasycznej akupunktury w zachodnim świecie, którą zaprezentował w postaci metody elektropunkturowej. Jako jedyna na świecie została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Vegatest(WRT - Wegetatywny test rezonansowy, test Vega) - został opracowany w Niemczech przez lekarza Helmuta Schimmela w roku 1978.
U jego podstaw leżą metody diagnostyki elektroakupunkturowej dr. Reinholda Volla i czynnościowej diagnostyki bioelektronowej W. Schmidta i H. Pflauma.
Metoda ma na celu zbadanie reakcji wegetatywnego układu nerwowego człowieka na elektromagnetyczne częstotliwości patogenów z wykorzystaniem punktów akupunktorowych Volla. Pomiar przebiega na jednym lub kilku punktach poprzez dotknięcie elektrodą aktywną połączoną z urządzeniem zawierającym częstotliwościową bazę dolegliwości, patogenów, oraz organów i układów organizmu.

Prawidłowo przeprowadzony, bezbolesny test, pozwala określić z dokładnością do 95% skalę niedoborów odpowiedzialnych za powstawanie dolegliwości i złe samopoczucie, oraz określić indywidualną terapię dla badanej osoby.

Z pomocą metod dr. Volla i Vega test możemy z wysokim prawdopodobieństwem, bo aż do 95% wykonać test obciążeń oraz szczegółowo określić funkcjonalność każdego z poszczególnych organów. Dzięki tym właściwościom trafność określenia problematyki dotyczącej zdrowia jest bardzo wysoka, a celowana terapia niemal w 100% jest skuteczna. Metody elektropunkturowe mimo, iż nie stosowane w medycynie konwencjonalnej są jej wspaniałym uzupełnieniem w rękach naturopatów i lekarzy naturopatów. Nie zapominajmy jednak o tym, że przede wszystkim powinniśmy położyć nacisk na profilaktykę zdrowia, a możliwości przedklinicznego przetestowania problemów zdrowotnych są idealnym do tego narzędziem. Urządzenie z wysokiej półki dla tych, którzy są nastawieni na precyzję i rzetelność wykonywanego testu.

OPIS

TESTOWANIE W TRYBIE VOLLA - Pierwsza metoda

Odbywa się poprzez zdejmowanie pomiaru z punktów akupunkturowych (od kilkunastu do kilkudziesięciu) znajdujących się na palcach stóp, śródstopiu oraz paliczkach i śródręczu. Wybierając punkt na karcie meridianów, w prawym górnym rogu pokazywany jest organ powiązany z danym punktem. W prawym dolnym oknie dla ułatwienia pokazuje się umieszczenie punktu na ciele człowieka. Pod kartą meridianów umieszczono obszar dynamicznego odwzorowania procesu pomiaru poszczególnego punktu.

Każdy punkt na karcie meridianów jest pokazywany w odpowiednim kolorze, co daje możliwość natychmiast oszacować rezultat pomiaru. W program zawiera możliwość indywidualnego wyboru ustalania trasy (wcześniej wyznaczona kolejność mierzonych punktów) po meridianach po każdej stronie meridianu, po KPP, a także funkcja tworzenia własnych tras wraz zapisem w pamięci programu.

TESTOWANIE W TRYBIE VEGA TEST - Druga metoda

To elektropunkturowa diagnostyka techniką Wegetatywnego Rezonansowego Testu (VEGA test). Odbywa się przy wykorzystaniu 2 do 3 punktów akupunkturowych znajdujących się na paliczkach. Zastosowanie specjalnych preparatów (markerów) znajdujących się w Selektorze pozwala określić szczegółowo każdą patologię.

Po przeprowadzonym teście w trybie Voll, Vega test oraz Ekspress można wydrukować Sprawozdanie.

Elementy Sprawozdania:

 • Karta tytułowa
 • Karta osoby testowanej
 • Wnioski i rekomendacje
 • Rezultaty przeprowadzonych pomiarów w postaci:
 • Ogólny obraz
 • Wykresy słupkowe wg Kontrolnych Punktów Pomiarowych (KPP) i meridianów
 • Sprawozdanie po patologicznych punktach z możliwością wydrukowania ilustracji organów.

Możliwości testów elektropunkturowych Volla i Vega testu:

 • analiza punktów BAP metodą Volla
 • analiza wegetatywno-rezonansowa metodą Vega-test
 • trafna interpretacja niejasnych klinicznie przypadków
 • możliwość określenia etiologii
 • wykrywanie negatywnego oddziaływania patogenów
 • analiza przedkliniczna
 • testowanie alergenów i pokarmów
 • dobór suplementów i kosmetyków
 • nadzór efektywności zastosowanych terapii

Przeprowadzanie testów: tematycznych, syndromatycznych, nozologicznych i miejscowych
Sprawdzenie mapy obciążeń min. geopatycznych, radioaktywnych, elektromagnetycznych, metalami ciężkimi
Sprawdzenie niedoborów i nadmiarów minerałów, witamin
Sprawdzenie tolerancji na antygeny pyłkowe, pokarmowe, substancje chemiczne i preparaty

Przeprowadzanie testów: tematycznych, syndromatycznych, nozologicznych i miejscowych
Sprawdzenie mapy obciążeń min. geopatycznych, radioaktywnych, elektromagnetycznych, metalami ciężkimi
Sprawdzenie niedoborów i nadmiarów minerałów, witamin
Sprawdzenie tolerancji na antygeny pyłkowe, pokarmowe, substancje chemiczne i preparaty

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA:

Metody Volla i Vega-test są znane wśród gabinetów medycyny naturalnej. Powszechnie wykorzystywane w testach na alergie oraz obciążeniach pasożytniczych. Niejednokrotnie stosowane w dentystyce jako niezawodne metody oceny głębokich problemów dentystycznych, ale również doboru wypełnień. Voll i Vega test stosuje się w gabinetach lekarskich, dietetycznych czy kosmetycznych jako zbiór wszystkich parametrów jakie potrzebne są do oceny stanu klienta oraz doboru odpowiedniej terapii. Urządzenie posiada łącznie około 40 tysięcy markerów informacyjnych za pomocą, których elektropunktura sięga wyżyn możliwości diagnostycznych.

NAJWAŻNEJSZE CECHY URZĄDZENIA:

Urządzenie AMS EVBS posiada bazę około 40 tysięcy markerów, które wykorzystywane w testach Volla lub Vega są niezbędne do szczegółowego określenia stanu klienta i jego bieżących obciążeń. Urządzenie pozwala na precyzyjny dobór preparatów stosowanych w zależności od tematyki (dentystyka, dietetyka, kosmetologia i inne) oraz indywidualnych potrzeb klienta. Pojemnik rezonansowy zastosowany w obudowie urządzenia pozwala na testowanie specyficznych substancji nie znajdujących się w bazie selektora.

Testy uwzględniane w powyższych metodach są przyjazne dla klientów, ponieważ nie wiążą się z takimi niedogodnościami, jak np. nakłucie podczas badań analitycznych, opierają się natomiast na lekkich dotknięciach punktu akupunkturowego elektrodą aktywną. Metoda biorezonansu pasywnego, pomimo stosowanego w niej sprzętu elektronicznego, jest uznawana za całkowicie bezpieczną. Sesje zawsze poprzedza drobiazgowe, bezinwazyjne i całkowicie bezbolesne testowanie.

Poza doskonałym przedstawieniem całościowej kondycji organizmu urządzenie pozwala na natychmiastową reakcje terapeutyczną, jeśli zostaną uchwycone jakiekolwiek odchylenia od normy. Urządzenie zawiera nieskomplikowany panel obsługi, dzięki czemu praca związana z testowaniem jest bardzo lekka i przyjemna, a szczegółowość interpretacji zależy od profesjonalnego szkolenia, oraz dalszej praktyki specjalisty posługującego się wyżej wymienioną metodą.

OPIS

 • diagnostyka segmentarna organizmu
 • określenie stanu czynnościowego organów
 • określenie predyspozycji do nadczynności lub niedoczynności
 • ocena tendencji do zmian w organizmie
 • możliwość określenia przebiegu terapii ogólnej
 • ocena przyswajalności danej terapii przez organizm

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA:

Urządzenie AMS Express znajduje szerokie zastosowanie w różnego typu działalności z zakresu medycyny naturalnej. Jednym z przykładów zastosowania może być wykorzystanie urządzenia do zobrazowania stanu kręgosłupa przed i po wykonaniu terapii manualnej czy masażu.

Ten sam efekt możemy uzyskać pracując biorezonansem przedstawiając zmiany, które zachodzą w organizmie pod wpływem działania częstotliwości. Pracując z suplementami lub ziołami urządzenie może nam posłużyć do określenia organów najbardziej obciążonych i wytyczenia indywidualnej drogi terapii.

Dietetyka także czerpie korzyści z testu segmentarnego jako szybkiej oceny ogólnego stanu zdrowia. Do niezliczonych zastosowań urządzenia możemy również zaliczyć powszechne wykorzystanie go przez wysokiej klasy bioenergoterapeutów czy radiestetów, którzy dzięki pomiarą na urządzeniu mogą zobrazować klientowi efekty swojej pracy.

NAJWAŻNEJSZE CECHY URZĄDZENIA:

<p.Pierwszą podstawową możliwością urządzenia jest wykorzystanie 6 elektrod stykających się z ciałem w celu dokładnego ściągnięcia parametrów z organizmu i określeniu jego rzeczywistego stanu funkcjonalnego. Uniwersalność urządzenia wyraża się w możliwości interpretacji uzyskanego wyniku w sposób dogodny dla osoby testującej, dlatego wszystkie pomiary nanieśliśmy dla Państwa na różne zakładki odpowiadające szerokiej tematyce w Państwa gabinetach.

Parametry techniczne

NAJWAŻNIEJSZE CECHY URZĄDZENIA:

 • Wymiary: 210 x 175 x 80mm
 • Waga: 1 kg
 • Komunikacja z komputerem : port USB
 • Źródło zasilania: port USB komputera

 

WYMAGANIA KOMPUTEROWE

 • System operacyjny Windows: 98, XP, Vista 7 (32 bit), 8
 • USB: 2,0
 • Komputer: Pentium II, 1GB wolnego miejsca
 • Napęd CD-ROM>

Widok 360o

Urządzenie elektroniczne z programem komputerowym zawierające 2 metody szczegółowego testowania - Volla oraz Vega test

 


 

 

 

 

 

 

 

INNE URZĄDZENIA

Urządzenia do analizy elektropunkturowej - to seria AM Scan - AM Scan E, VS, EVBS. Urządzenia do terapii BRT - to Blaster, Sweeper, Partner, Brt Assistant, Biovet (dla zwierząt). Urządzenia do tworzenia preparatów informacyjnych - to Replikator oraz Brt Assistant. WYBIERZ URZĄDZENIE DLA SIEBIE I RODZINY

 • BioVet
  BioVet
 • Sweeper
  Sweeper
 • Reprinter
  Reprinter
 • Blaster
  Blaster
 • AM Scan E
  AM Scan E
 • Partner
  Partner

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz