TYTUŁ: Wrotycz Pospolity na straży zdrowia

AUTOR: Daniel Rose

WYDAWCA: Enso Publishing, Warszawa 2015

ISBN: 978-83-936500-7-1

ILOŚĆ STRON: 52

OPRAWA: miękka, klejona

CENA SUGEROWANA: 14,90 zł brutto

Hamuje alergie, powstrzymuje wydzielanie histaminy oraz procesy zapalne. Wrotycz reguluje napięcie naczyń krwionośnych. Kwas chlorogenowy, kwas taninowy, artemoryna i elemen działają antynowotworowo. Pozostałe substancje wykazują działanie przeciwzapalne, antygrzybicze, rozkurczowe, antybakteryjne. Wrotycz stymuluje układ dokrewny i układ immunologiczny, przez co może być stosowany w charakterze środka przeciwrakowego. Wrotycz zawiera flawonoidy, alkaloidy, garbniki i oleje eteryczne. Do celów leczniczych najczęściej używa się kwiecia, chociaż w liściach rośliny występuje cenny kwas askorbinowy. Olejek eteryczny z wrotyczu zawiera substancję trującą dysponującą działaniem antymikrobowym. Wrotycz stosuje się w kosmetyce jako dodatek do szamponów i płukanek.

Spis treści

Wstęp .....................................................3
Akupunktura .................................................4
Homeopatia .................................................4
Homotoksykologia .........................................6
Fitoterapia .................................................10
Rozdział 1
Przemysł farmaceutyczny i nasze zdrowie .....................13
Rozdział 2
Zioła lecznicze .............................................37
Przeciwwskazania .........................................41
Wrotycz podczas oczyszczania z pasożytów .................43
Jelito cienkie i wrotycz .................................45
Kanał żółciowy i wrotycz .................................45
Robaki pasożytnicze i wrotycz .............................45
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego i wrotycz .............46
Choroby skórne i wrotycz .................................47
Dysbakterioza jelit i wrotycz .............................47
Rak narządów wewnętrznych i wrotycz .........................48
Zakończenie .................................................48

Zanim przystąpimy do szczegółowego opisu poszczególnych ziół oraz ich właściwości leczniczych, powinniśmy ustalić znaczenie pojęć, które będą używane w niniejszej publikacji. Pojęcia te są zresztą często używane podczas rozmów o zdrowiu i chorobach, choć nie zawsze zgodnie z ich faktycznym znaczeniem. Mówi się bowiem o medycynie tradycyjnej, alternatywnej, ludowej i akademickiej. Cóż oznaczają te wyrażenia? W zasadzie medycyna tradycyjna mogłaby się odnosić do tradycyjnych i zakorzenionych od setek lub nawet tysięcy lat metod stosowanych przez uzdrowicieli. Jednak mówiąc o medycynie tradycyjnej, mamy na myśli tradycyjne podejście do chorób i zdrowia prezentowane przez lekarzy i środowisko medyczne. Tak więc medycyna tradycyjna nie jest niczym więcej niż medycyną akademicką, której naucza się w akademiach medycznych. Medycyna ludowa jest z kolei zbiorem środków i różnych rodzajów podejścia do zdrowia człowieka opartym na wiedzy przekazywanej od pokoleń przez uzdrowicieli ludowych. Uzdrowiciele ci niekoniecznie muszą pochodzić „z ludu”, gdyż, jak jeszcze o tym powiem, wielu z nich rekrutuje się z grona świetnie wykształconych lekarzy uprawiających równocześnie medycynę akademicką. Właśnie medycynę ludową często określa się pojęciem medycyny alternatywnej. Dlaczego? Otóż stanowi ona alternatywę wobec medycyny tradycyjnej. Kiedy metody medycyny tradycyjnej (akademickiej) okazują się nieskuteczne lub wręcz szkodliwe, chory poszukuje alternatywy. Alternatywą staje się wówczas medycyna ludowa. Do medycyny alternatywnej zaliczamy też homeopatię, homotoksykologię, akupunkturę, akupresurę itd. Wydaje się, że nie przypadkiem medycyna alternatywna podlega dość ostrej krytyce ze strony medycyny akademickiej. Niestety powstała sytuacja, w której medycyna alternatywna i medycyna tradycyjna stają się biegunowo różnymi metodami, których przedstawiciele wciąż atakują się nawzajem, tracąc energię i czas, który powinni poświęcić na znalezienie wspólnych płaszczyzn i leczenie cierpiących pacjentów. Miejmy nadzieję, że w przyszłości wysiłki przedstawicieli medycyny ludowej oraz akademickiej zostaną połączone i powstanie zjednoczona medycyna nakierowana wyłącznie na zdrowie ludzi, nie zaś na wzajemne przekonywanie się o własnych racjach. Omówmy kilka rodzajów medycyny alternatywnej.
Akupunktura
Akupunktura (z łac. acus – igła, punctura – kłucie) to technika leczenia wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Obecnie uznawana jest w wielu krajach za uzupełnienie medycyny tradycyjnej.
Akupunktura służy do przywracania równowagi energii w organizmie będącej warunkiem jego sprawnego funkcjonowania, co w efekcie ma dawać objawową poprawę u pacjenta, taką jak na przykład redukcja bólu.
Technika ta polega na nakłuwaniu ciała srebrnymi lub złotymi igłami w odpowiednich punktach odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tak zwanych meridianów (linii energetycznych) zgodnie z koncepcją wyrównywania potencjału energetycznego organizmu.
Obecnie w Chińskiej Republice Ludowej funkcjonuje wiele państwowych uczelni medycznych, na których akupunktura może stanowić główny kierunek studiów.

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz