Gabinet

Nasz gabinet holistyczny, to miejsce w którym lekarz Naturopata lub Naturopata przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad oraz analizę stanu organizmu. Posługiwać się będzie metodami elektrodermalnymi. Metody te związane są z potwierdzoną klinicznie elektropunkturową metodą Voll'a oraz metodą Vega test. Dodatkowo otrzymasz informacje o mapie toksyn organizmu, dowiesz się skąd biorą się twoje dolegliwości i dlaczego tak długo trwają. Terapeuta uzgodni z tobą tzw.protokoły oczyszczające i regenerujące, tak aby zmotywować organizm do samoleczenia i odnowy. Otrzymasz wskazówki dietetyczne w celu odciążenia organizmu na czas stosowania protokołów. Przebieg analizy elektropunkturowej jest bezinwazyjny, bezbolesny i powiązany raczej z cierpliwością podczas przeprowadzenia testów aniżeli z jakkolwiek odczuwalnym dyskomfortem. Twoja praca z terapeutą jak również i nauka nowych nawyków żywieniowych może potrwać jakiś czas, ale to zależy od stanu twojego ciała i jego chęci do regeneracji. Pewne jest, że będziesz w dobrych rękach.

 

 

Terapia informacyjnymi kopiami preparatów

Terapia informacyjnymi kopiami preparatów, to metoda leczenia bez użycia lekarstw oparta na:

  • wprowadzeniu do organizmu aktywnych biologicznie substancji zawierających informacyjne kopie preparatów,

  • oddziaływaniu informacyjnych kopii preparatów na określone biologicznie aktywne punkty lub biologicznie aktywne strefy.

Do terapii według pierwszego wymienionego wariantu potrzebna jest bioinformacja z kasety, selektora lub z preparatów natywnych, która zostanie przeniesiona na wodę, granulki homeopatyczne lub parafinę (metodą transferu, replikacji). Metody takiej używa również słynny japoński uczony od tzw. "pamięci wody" - Masaru Emoto. W ten sposób powstaje substancja aktywna biologicznie. Biologicznie aktywna woda i granulki homeopatyczne zazwyczaj stosowane są doustnie. Parafinę stosuje się jako aplikator. Orientacyjny czas przydatności substancji aktywnych biologicznie wynosi miesiąc. Technologia replikacji, metody przygotowania i zastosowania autonozodów i szczegóły terapii z zastosowaniem informacyjnych kopii preparatów, to oddzielne tematy, które omawia się wyłącznie podczas specjalnych szkoleń.

Do terapii według drugiego wariantu, z reguły stosuje się kasety lub selektor (chociaż można posłużyć się również preparatami natywnymi). Do terapii przy pomocy selektora należy wybrać w selektorze właściwy preparat, włączyć go do obwodu, a następnie przy pomocy elektrody pasywnej oddziaływać na cały organizm (pacjent trzyma elektrodę w ręce), lub elektrodą aktywną oddziaływać na określony narząd umieszczając elektrodę w odpowiednim punkcie biologicznie aktywnym.

W celu poszerzenia strefy oddziaływania można wykorzystać zbiornik z wodą, na przykład wannę. Zanurza się przy tym do wanny rękę pacjenta, nogę lub całego pacjenta. Do zbiornika wkłada się dowolny przedmiot metalowy podłączony do selektora, z którego wybiera się właściwe informacyjne kopie preparatów. W tym przypadku można zastosować nie tylko wodę, ale również roztwory środków leczniczych, fitopreparaty i inne wstępnie dobrane metodą Volla.

Terapię przy pomocy informacyjnych kopii preparatów w stosunku do określonych narządów zaleca się kojarzyć z czasem ich aktywności. Orientacyjny czas trwania terapii wynosi od pięciu do dziesięciu minut. W celu przeprowadzenia dłuższego oddziaływania na organizm należy zastosować aplikatory.

Ocena rezultatów terapii.

  • Przy właściwej terapii ma miejsce normalizacja przewodnictwa w punktach i strefach.

  • Terapię należy przerwać, jeśli bieżące wartości przewodnictwa doszły do normy, zaczęły oddalać się od normy, lub stabilizować się i jeśli pojawiły się negatywne objawy w postaci zmęczenia lub apatii. Może być to wywołane niewystarczającym drenażem. W takich przypadkach warto dodatkowo zalecić pacjentowi homeopatię drenażową.

  • Brak efektu pozytywnego po pięciu lub sześciu seansach stanowi podstawę do zweryfikowania parametrów terapii lub rezygnacji z takowej. 

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz