TYTUŁ: NIEKONWECJONALNE METODY WALKI Z RAKIEM
-Metoda Szewczenki

AUTOR: Daniel Rose

WYDAWCA: AlterMed, Warszawa 2013

ISBN: 978-83-931-537-4-9

ILOŚĆ STRON: 128

OPRAWA: miękka, klejona

CENA SUGEROWANA: 27 zł brutto

Rak to bardzo ciężka choroba, lecz można ją przezwyciężyć.
Książka zwraca uwagę na istnienie alternatywnych wobec medycyny akademickiej, „autorskich” metod leczenia raka. Metod, które w różnym czasie zostały opracowane i wypróbowane przez różnych ludzi zajmujących się leczeniem. Metody te nie są uznane przez oficjalną społeczność medyczną – co więcej, wywołują najczęściej krańcowo negatywną reakcję ze strony społeczności naukowej. Z drugiej strony jednak istnieją niepodważalne dowody działania
i skuteczności alternatywnych sposobów leczenia. Wielu czytelników opowiada w swych listach, jak ta lub inna metoda pomogła im uporać się z dolegliwością.
W książce zebrano informacje o różnych metodach autorskich, aby pomóc czytelnikowi odnaleźć się w potoku informacji. Większość z opisanych metod leczenia została opracowana przez rosyjskich i ukraińskich specjalistów, ponieważ właśnie w Rosji i na terenie byłego Związku Radzieckiego ta dziedzina medycyny alternatywnej rozwijała się najbardziej dynamicznie. Opisano metodę Mikołaja Szewczenki, terapię olejową, metodę Tiszczenki, leczenie raka przy pomocy preparatu Dorogowa stosowane przez Aleutskiego, Cedylina i Goluka. Ponadto omówiono terapię Rudolfa Breussa i Katsuzo Nishi. Czytelnika z pewnością zaciekawi także teoria powstawania raka opracowana przez słynną badaczkę Tamarę Swiszczową oraz leczenie proponowane przez Britowa oraz Revici.
Sam odpowiadasz, drogi Czytelniku, za swoje zdrowie, i to Ty decydujesz, czy oddać się w ręce doświadczonego lekarza uzbrojonego w wiedzę akademicką, czy zająć się uzdrawianiem siebie przy pomocy metod nietradycyjnych. Aby ułatwić Ci decyzję, oprócz opisów metod w książce przedstawiono także argumenty przemawiające za nimi i przeciwko nim, cytując opinie lekarzy i osób poddanych danej terapii.

 {tab=Spis treści}

Spis treści

Metoda leczenia raka Mikołaja Szewczenki    9
Istota metody    10
Schemat cyklu leczenia:    12
Możliwe efekty uboczne    13
Zakazy w czasie leczenia    14
Żywienie i leczenie    16
Nie ma uzdrowienia bez wiary    17
Podstawowe zalety metody    18
Przyczyny raka i innych dolegliwości    19
Korzeń większości chorób    23
Dlaczego właśnie olej słonecznikowy    25
Jak działa lekarstwo    27
Argumenty za i przeciw    29
„Ta metoda rzeczywiście pomaga”    29
„Oszustwo pozbawiające życia”    47
„Fałszywe panaceum w onkologii”    54
„Wariacje na temat” i inne metody terapii olejowej    63
Cykl 1    63
Cykl 2    64
Cykl 3    64
Terapia olejowa przy chorobach onkologicznych    73
Olej kukurydziany    74
Oliwa z oliwek    74
Olej lniany    75
Olej bawełniany    75
Olej orzechowy    75
Olej z rokitnika    76
Oleje eteryczne    76
Metody leczenia raka W.W. Tiszczenki    79
Leczenie wyciągiem ze szczwołu plamistego    79
Szczwół plamisty – trujący uzdrowiciel    79
Przygotowanie nalewki szczwołu
i sposób stosowania    82
Na co zwracać uwagę podczas leczenia    83
Bezalkoholowa metoda leczenia szczwołem    84
Leczenie raka z zastosowaniem ASD-2    85
„Za” i „przeciw” metodzie    90
Leczenie nowotworów przy pomocy ASD-2 metodą M.M. Aleutskiego    93
Metoda leczenia raka przy pomocy ASD-2
W.J. Cedylina    95
Metoda leczenia raka M.W. Goluka    97
Metoda profilaktyki i leczenia raka
Rudolfa Breussa    99
Metoda leczenia raka K. Nishi    103
Leczenie poprzez obnażanie    105
Naprzemienna kąpiel    105
Odżywianie    106
Antyrakowa dieta doktora Laskina    109
Na czym polega tajemnica skuteczności tej diety?    110
Hipoteza powstania raka i metody jego leczenia
T.J. Swiszczowej    117
Rzęsistki jako przyczyna raka    117
Metody leczenia    119
Co mówi oficjalna medycyna?    121
Metoda leczenia raka W.A. Britowa    123
Doświadczenie w leczeniu raka E. Revici    127

Od lat interesuję się nietradycyjnymi metodami leczenia i uzdrawiania, oraz odzewem ludzi na ich temat. Staram się wyszukiwać publikacje prasowe, zbierać zarówno pozytywne jak i negatywne reakcje zwykłych czytelników i specjalistów. Sam mieszkając długo w Rosji zetknąłem się osobiście nie tylko z samą chorobą, ale również z osobami zajmującymi się jej leczeniem. Dlatego też większość miejsca poświęcam w książce metodom pochodzącym właśnie z Rosji.
Ostatnimi laty ogromna ilość książek i artykułów poświęcono dwóm najbardziej aktualnym niepokojącym tematom współczesnej medycyny – leczeniu raka i leczeniu AIDS. Przy czym wiele z nich podawano nam jako nowość i sensację: jako rzekomo proste, rewolucyjne i tanie metody leczenia! Oto kolejny raz wynaleziono wszechstronne panaceum! Następnie po jakimś czasie pojawiali się demaskatorzy lub – przeciwnie- wyznawcy i „ulepszacze” metody. I kolejna teoria, z reguły okazywała się nieskuteczna...
Usystematyzowanie całego tego potoku zawiłych i sprzecznych informacji nie jest łatwe nawet dla specjalisty, nie wspominając o tym, jaki problem stanowi dla zwykłego czytelnika. Okazuje się zresztą, że oficjalna medycyna w wielu przypadkach wcale nie komentuje nowych metod i w najlepszym wypadku ogranicza się do zasadniczego zaprzeczenia i stwierdzenia, że wszystko to bzdura nie mająca naukowych podstaw. Tak się składa, że lubimy teorie spiskowe i mówi się coraz częściej o „przemilczaniu nowych skutecznych metod”, „zmowie medyków” przeciwko wszelkim możliwym uzdrowicielom i ich sposobom leczenia w celu ratowania wszechmocnego przemysłu farmaceutycznego. Przykładem niech będzie sposób w jaki minister Arłukowicz motywował reformę ustawy o lekach refundowanych...
Często muszę polemizować z ludźmi odrzucającymi oficjalną medycynę i wynoszącymi na piedestał zalety medycyny nietradycyjnej. Szczerze mówiąc wszyscy oni wcześniej czy później udają się do lekarza, kiedy ich kolejna „czyniąca cuda skuteczna metoda” nie pomaga. I faktycznie: niekiedy okazuje się, że wystarczy kilka zastrzyków lekarstwa („produktu szkodliwego przemysłu farmaceutycznego”), aby pozbyć się problemu, z którym bezskutecznie usiłowali walczyć przy pomocy ziół, zaklęć, zwracając się o pomoc do znachorów i ekstrasensów.
Prawdą jest, że zdarza się też odwrotnie – tam gdzie nie są w stanie pomóc medykamenty rzeczywisty pożytek przynoszą środki oraz metody ludowe i alternatywne.
Z tej dość istotnej, jak sądzę, obserwacji wynika wniosek, który poczyniłem jakiś czas temu. Otóż sądzę, że nie istnieje medycyna tradycyjna i nietradycyjna, jest zaś (a przynajmniej powinna być) medycyna uniwersalna, której podstawowym zadaniem jest uwolnienie od chorób, ich profilaktyka i zachowanie zdrowia. Nieważne jakie środki medycyna ta wykorzystuje i jak zwykliśmy je nazywać. W ramach medycyny uniwersalnej można stosować najróżniejsze metody – tradycyjną terapię farmakologiczną, fizjoterapię, homeopatię, ziołolecznictwo, akupunkturę, biorezonans i wiele innych metod opracowanych na przestrzeni wielowiekowej historii leczenia.
Fachowy lekarz nigdy nie będzie skupiać się wyłącznie na metodach leczenia, które studiował w Akademii Medycznej lub na kursach podwyższania kwalifikacji. Zawsze będzie poszukiwał, poznawał nowe kierunki, analizował ich efekty i stosował je w praktyce. Z drugiej strony lekarz taki nigdy nie przepisze swemu pacjentowi leczenia, którego skuteczność nie została dowiedziona poważnymi badaniami, jedynie na podstawie tego, że komuś kiedyś to pomogło, że dowiedział się o tym z gazety lub podczas rozmowy ze znajomymi. I właśnie na tym polega najważniejsza różnica pomiędzy dobrym lekarzem i wieloma fałszywymi uzdrowicielami propagującymi „środki leczące wszystkie choroby”. Używam słów „fałszywi uzdrowiciele” (jest ich niestety bardzo wielu), ponieważ istnieją również prawdziwi uzdrowiciele pomagający ludziom, nigdy nie obiecujący 100% wyzdrowienia, nie przepisujący tej samej metody wszystkim pacjentom nie bacząc na indywidualne cechy jednostki. Uzdrowiciele mający głębokie pojęcie o tych procesach, które zachodzą w organizmie człowieka.
Wybacz Czytelniku to odstępstwo od zasadniczego nurtu, które w zasadzie nie ma nic wspólnego z tematem książki. Lecz chcę powiedzieć, że nie wolno rezygnując z pomocy lekarzy bez zastanowienia popadać w skrajność i leczyć się wyłącznie sposobami nietradycyjnymi. W większości przypadków uzyskuje się ten sam rezultat – człowiek znów trafia do lekarza, lecz w już ciężkim stadium choroby, a często z nabytymi powikłaniami.
Rak, to bardzo ciężka choroba, lecz można ją przezwyciężyć. W tej książce postanowiłem zwrócić się ku alternatywnym „autorskim” metodom leczenia raka. Ku metodom, które w różnym czasie zostały opracowane i wypróbowane przez różnych ludzi zajmujących się leczeniem. Od razu zaznaczam, że metody te nie są uznane przez oficjalną społeczność medyczną – co więcej, wywołują najczęściej krańcowo negatywną reakcję ze strony grona naukowego. Lecz z drugiej strony istnieje wiele listów od Czytelników, którzy opowiadają jak ta lub inna metoda pomogła im uporać się z dolegliwością. Istnieją niepodważalne dowody działania i skuteczności alternatywnych sposobów leczenia.
Uznałem za swój obowiązek zebranie w tej książce posiadanej przeze mnie informacji o różnych metodach autorskich, aby pomóc Czytelnikowi odnaleźć się potoku informacji. Pamiętajcie, moi drodzy: przede wszystkim Wy sami odpowiedzialni jesteście za swoje zdrowie, i to Wy decydujecie czy oddać się w ręce doświadczonego lekarza uzbrojonego w wiedzę akademicką, czy zająć się uzdrawianiem przy pomocy metod nietradycyjnych. Uwzględniajcie tylko, że w drugim przypadku również cała odpowiedzialność za rezultaty będzie spoczywać tylko na Was, a nie na autorach metod, czy wydawcy książek o uzdrawianiu.

Szkolenia
zaawansowane

Metoda Vega test:

Blok tematyczny A, B, C

Więcej

Egzamin
wg wzoru MEN

Uzyskasz go po 3 stopniowym szkoleniu z elektropunktury czyli po ukończeniu kursów z metody Volla, Vega testu i Informoterapii.

Więcej

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz